wtorek, 7 listopada 2017

Disiaj ,,FILEMONKI'' doczekały się listu od Przedszkolaków z Gdańska. Uciechy było mnóstwo i wszyscy chcieli otworzyć kopertę;) Przedszkolaki opisali nam w liście swoje miasto Gdańsk, napisały kilka zdać o sobie, dołączyły miłe obrazki oraz widokówkę, którą mogliśmy zawiesić na naszej mapce.








,,Urządzenia elektryczne'' - Jak się nazywają? Jak działają? Jakie są zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z nich - o tym dowiadujemy się na zajęciach w tym tygodniu. 

Praca plastyczna ,,Moja Lampa''















,,Co znajduje się na obrazku?'' - wypowiadanie się pełnymi zdaniami na temat obrazka.








Wskaż: koło...trójkąt...kwadrat...prostokąt




Gimnastyka ,,Filemonków'' 
 



































poniedziałek, 6 listopada 2017

Informacja 
Zajęcia taneczne z Panią Katarzyną Sufner odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 12:20 do godz. 13:20.

czwartek, 2 listopada 2017


Dzisiaj w Przedszkolu gościliśmy lekarza stomatologa, który opowiedział wszystkim dzieciom jak należy dbać o zęby. Pan dentysta pokazał przyrządy, którymi posługuje się w pracy; pokazał w jaki sposób należy czyścić zęby oraz wyjaśnił co szkodzi naszym zębom i jak często należy odwiedzać dentystę. Jeszcze raz serdecznie  dziękujemy za przekazaną wiedzę i miłą wizytę.













,,Budujemy domy''
Nazywanie figur geometrycznych z podkreśleniem cech trójkąta.


Poznajemy literę ,,I'' ,,i'' pisaną i drukowaną. Wymieniamy i sylabujemy wyrazy na literę ,,i'', określamy ich położenie w wyrazie. 




,,Każdy ma swój domek'' - Dzieci wymieniają z czego składa się dom; wymieniają nazwy pomieszczeń i dopasowują do nich poszczególne przedmioty. 









W ramach projektu ,,Między nami Przedszkolakami'' w tym tygodniu wylosowaliśmy dwie osoby, które wysłały pocztówkę.


Hubert wysłał pocztówkę do Przedszkola w mieście Oświęcim.







Tomek wysłał pocztówkę do Przedszkola w mieście Oborniki.






Nasi ,,mali artyści'' zostali po występie nagrodzeni medalami oraz nowymi zabawkami.