sobota, 24 października 2015

Drodzy rodzice! Proszę o przyniesienie owoców (jabłka, śliwki, gruszki) w poniedziałek.
Będziemy zaprawiać kompoty. 


A cały przyszły tydzień będzie wyprawą do Niemiec. Jeśli ktoś posiada pamiątki, kartki z tego państwa, proszę o ich przyniesienie.

środa, 21 października 2015

Wczoraj odwiedziła nas pani Ania. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy.
 Okazało się, że jeszcze sporo musimy się nauczyć przed Pasowaniem na Filemonka, a najważniejszą rzeczą jest umiejętność słuchania.



Dzisiaj za to, zjawiła się pani Monika:




Najzabawniejsze były zajęcia! Tyle zapachów i SMAKÓW!











































poniedziałek, 19 października 2015

WTOREK -  PROSZĘ O PRZYNIESIENIE NA JUTRO SKRAWKÓW MATERIAŁU O RÓŻNYCH FAKTURACH, W NIEDUŻYCH ILOŚCIACH.

Dzisiaj poznawaliśmy zmysły. Między innymi wymienialiśmy do czego służą uszy, oczy, nos i buzia, słuchaliśmy opowiadania "Uszy na sprzedaż", sprawdzaliśmy czy potrafimy rozpoznać przedmioty dotykając ich. Oto zdjęcia niektórych dzieci podczas tego zadania:








Po obiedzie udaliśmy się Rydułtowskiego Centrum Kultury "Feniks" na Przedstawienie  pt:. "O czym marzą drzewa?". Dotyczyło ono zmian w środowisku, zanieczyszczeń, które spowodował człowiek i jest wiele możemy zrobić, aby pomóc naszej planecie. Oprócz samej obecności na sali, dzieci brały udział w przedstawieniu na scenie!