piątek, 11 grudnia 2015


Dzisiaj obchodziliśmy urodzinki Karolinki R. 

Wszystkiego najlepszego! 

Zdjęcia z dzisiejszego dnia będą udostępnione na blogu w poniedziałek.


_____________________________________________________________________

  • Proszę o to, aby przynieść stroje na Jasełka do środy, w podpisanych woreczkach. W czwartek zostaną zwrócone. (z wyjątkiem Maryi)

  • A także, żeby na poniedziałek dzieci potrafiły powiedzieć swoje kwestie.

  • Dodatkowa piosenka:
         "Świeć gwiazdeczko mała, świeć"         Wszystkie zwrotki.


  • Proszę, by dzieci, które powinny mieć jakieś rekwizyty, przyniosły je również na środę (z wyjątkiem Patryka W. oraz Mai)

 Nikodem: Wełnę, ser, mleko.         

Królowie: korony         

Mateusz Machowski: kadzidło         

Adrian: "mirra" (może być pakunek)         

Alex: szalik i czapka         

Kuba W.: Buciki dla Jezusa


  • Anioły powinny mieć lampiony z rorat (na środę)

   





NA STRONIE PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ ZDJĘCIA Z MIKOŁAJEM. PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z ICH SPOSOBEM ZAMAWIANIA :)

http://zalamo.com/session/index/psuid/42401fae-9f48-11e5-baf8-0cc47a739430-42401fe6-9f48-11e5-baf8-0cc47a739430

środa, 9 grudnia 2015

Dzisiejsze zajęcia poprowadziła Pani Iwonka :)
Przeczytała historię o tym, skąd wzięła się choinka w naszych domach, co symbolizują bombki czy łańcuch na choince. Dzieci chętnie odpowiadały też na świąteczne zagadki, udawały drwali oraz choinki. Niektóre zdjęcia są bardzo niewyraźne - dzieci cięły choinki w lesie :) 
Pani Iwonce BARDZO DZIĘKUJEMY !!!!























piątek, 4 grudnia 2015

Przypominamy, że w poniedziałek przyjdzie do nas Święty Mikołaj i będą robione zdjęcia.

Słówka, których uczymy się na języku angielskim:

Santa/santa/ - Mikołaj
bell/ bel/ - dzwoneczek
present/ prezent/ - prezent
Christmas Tree/ krysmes czri/ - choinka
angel/ eńdżel/ - anioł
star/star/ - gwiazda
sleigh/slej/. - sanie
reindeer/rendir/ - renifer
candles/ kendyls/ świece
Christmas card/ krysmes kard/ - kartka świąteczna
snowman/ snołmen/- bałwan
snowflakes/snołflejks/ -płatki śniegu
____________________________________________________________________________

Dzisiaj Dzień Górnika! Z tej okazji wszystkim tatusiom, dziadkom, wujkom - Wszystkiego najlepszego! W naszym przedszkolu mówiliśmy o tym szczególnym dniu, a po obiadku spotkaliśmy się z górnikami. Pokazali nam swoje stroje, narzędzia, opowiadali o swojej pracy, a nawet legendę o skarbniku. Na pożegnanie zostaliśmy poczęstowani słodkościami, a sami wręczyliśmy górnikom laurki i zaśpiewaliśmy piosenkę.