niedziela, 18 grudnia 2016

Wspomnienie z Jasełek
 Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie na nasze świąteczne spotkanie. Dziękuję również za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku i pięknych strojów dla dzieci.
Bardzo proszę o zachowanie  strojów, ponieważ będą jeszcze potrzebne do występów w styczniu dla babci i dziadka.
W tym tygodniu naszym tematem przewodnim była "Nadchodząca zima". Dzieci wymieniały oznaki zimy i sporty zimowe. Rozmawialiśmy na temat historyjek obrazkowych dotyczących zimy. Dzieci uczyły się słówek na zajęciach z j. angielskiego dotyczących Świąt.  Pani otworzyła kompoty, które razem zrobiliśmy, dzieci ze smakiem wypiły i zjadły z nich owoce.















poniedziałek, 12 grudnia 2016

Informacja
Bardzo proszę, aby na świąteczne spotkanie ubrać dzieci w następujące stroje:
Maryja- Olga, Józef-Franek S.
Aniołki: Simona, Alicja, Lena, Dominika, Ania, Patrycja, Wiktoria
Trzej Królowie: Karol R., Bartosz, Janek 

Pasterze: Maks B., Oskar, Aleksander, Karol G., Piotrek,Dawid, Franek M.
Dzieci-czarne spodnie i białe koszule: Emil, Maks K., Olaf, Dominik, Artur, Kamil
 
Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr „Skrzat” z Krakowa. 
Dzieci zobaczyły przedstawienie pt. „Jak Marysia mała słonko złapać chciała". 






















 
 

niedziela, 11 grudnia 2016



Jasełka odbędą się 15.12.2016 w czwartek o godz. 16:30 bardzo proszę,  przynieść małe "co nieco " na nasz  wspólny stół świąteczny.

Proszę, żeby słodkości były przyniesione wcześniej tak abyśmy mogli je poukładać.

Proszę również, aby dzieci były przebrane wcześniej w stroje zgodne z ich rolami i przyprowadzone do sali o godz:. 16:15. 

                                                                                      Dziękuję 

 W czwartek odwiedziła nas mama Dominiki z pluszowym przyjacielem wszystkich dzieci i przeczytała bajkę o Kubusiu Puchatku pt:"Lepiej dawać niż dostawać". Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały bajki i odpowiedziały na wszystkie zadane pytania.
Na koniec Dominika poczęstowała wszystkie dzieci małym "co nieco".


W tym tygodniu dzieci również z wielkim zaangażowaniem stroili choinkę w naszej sali. Rozmawialiśmy na temat zbliżających się świąt i śpiewaliśmy wspólnie kolędy. Wszyscy pracowali w swoich kartach pracy i rysowali po śladach szlaczki.