wtorek, 23 października 2018




W tym tygodniu odwiedziła nas Pani Agnieszka,
która będzie prowadziła zajęcia logopedyczne.
Ćwiczenia ortofoniczne: fonacyjne, artykulacyjne, czy oddechowe są zalecane przy rozwoju mowy- jako utrwalenie prawidłowej wymowy. Przy opóźnionym rozwoju mowy -jako zapobieganie wadom wymowy.
Filemonki” ćwiczyły z wielkim zapałem, dlatego bardzo cieszymy się z tych zajęć :)




























poniedziałek, 22 października 2018


Kochane „Filemonki”, Drodzy Rodzice !!!
Bardzo dziękuję za wspólnie spędzone chwile...
Dziękuję Dzieciom -za to, że stanęły na wysokości zadania.
Wszyscy spisaliście się na medal !!! Gratulacje :)
Dziękuję Rodzicom za liczne przybycie i aktywny udział !!!!
Za przepyszne ciasteczka-ukłon w stronę Ady i jej mamy oraz
Igora i jego mamy :) 
Dziękuję też za przygotowane stroje dla małych aktorów :)
Dziś kochane "Filemonki" odpocznijcie......., a jutro czeka na nas nowy dzień !!!

piątek, 19 października 2018



Drodzy Rodzice !
Dzisiejszy dzień minął na przygotowaniach do naszego „Jesiennego spotkania”. Wszystkie dzieci bardzo przeżywają to wydarzenie....
Wierzymy, że wszystko uda się znakomicie :) Dla dziewczynek mamy przygotowane spódniczki, dlatego bardzo prosimy o założenie im rajstop-najlepiej białych.
Wręczyliśmy także kolejne medale grzeczności- Gratulujemy wszystkim laureatom!!!!!!









środa, 17 października 2018


Wycieczka do Piekarni.
Dziś wybraliśmy się do pobliskiej Piekarni pana Krystiana Szczęsnego, która mieści się na ulicy Bema. Mieliśmy możliwość zobaczenia piekarni od strony zaplecza. Dzieci zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa. 
Każdy „Filemonek” pamiętał o zasadach bezpieczeństwa zachowania się w tym miejscu. Zobaczyliśmy też wielki piec, w którym piecze się tradycyjne pieczywo. Pan Szczęsny nie używa do swych wypieków żadnych „polepszaczy”, dlatego jego wypieki smakują wyśmienicie. Dzieci miały okazję przekonać się w czasie degustacji chleba i bułek. Uczta była wyśmienita :)  Jeszcze raz dziękujemy.