wtorek, 12 maja 2020

Miejsca, które znam

Szanowni Rodzice, Kochane Dzieciaki,

dziś skupimy się na zadaniach matematycznych i konstrukcyjnych oraz trochę zabaw rytmicznych. Zaczynamy!

1. Zajęcia rytmiczne - dźwięki wysokie i niskie w podskokach (dziecko wykonuje ćwiczenia wg instrukcji):

https://www.youtube.com/watch?v=4YFmTNqTfsU&t=232s


2. Ćwiczenia oddechowe - Rodzina:
Dziecko może narysować i wyciąć dom oraz członków swojej rodziny. Zadaniem dziecka jest przeniesienie za pomocą słomki szablonów członków rodziny na szablon domu.

3. Zabawy z kostkami:
Potrzebne będą dwa zestawy dużych kostek. W pierwszym zestawie - przeznaczonym do dodawania - kostki mają zaklejone sześć kropek, puste pole będzie liczone jako zero. W drugim zestawie - przeznaczonym do odejmowania - jedna kostka jest bez zmian, a druga ma kropek: sześć, siedem, osiem, dziewięć i dwa razy po dziesięć.
Dodawanie z użyciem kostek:
Dziecko rzuca dwoma kostkami z pierwszego zestawu. Po wyrzuceniu liczy oczka. Podaje wynik, uzasadniając go np., 5 i 4 to 9 (pięć dodać cztery to dziewięć).

Odejmowanie z użyciem kostek:
Dziecko rzuca kostkami (drugi zestaw). Najpierw tą z większą liczbą oczek, a potem drugą. Liczy oczka wyrzucone na pierwszej, a potem - na drugiej kostce. Od liczby kropek z pierwszej kostki odejmuje liczbę kropek z drugiej kostki. Podaje wynik, uzasadniając go, np. 10 odjąć 6 to 4.

4. Zabawa konstrukcyjna - Budujemy miasto:
Zabawa przeznaczona dla całej rodziny w miarę wolnego czasu. Zachęcam, aby zbudować miasto z klocków, można użyć każdy rodzaj klocków jaki mamy w domu, można mieszać. Miasto to może być wymyślone przez dziecko, jak i może to być nasze miasto. Warto, aby dziecko porównywało ze sobą budynki, używało pojęć: wysoki, niski, wyższy, niższy, szeroki, wąski. Dziecko może także nazwać ulice od produktów, które lubi np. Bananowa, Czekoladowa. Jeżeli nie będzie tyle czasu na całe miasto to zachęcam do zbudowania jednego ciekawego budynku np. dom jednorodzinny, wieżowiec, zamek, ratusz itp.
Przykłady:





5. Karty pracy, książki fioletowe, cz. 4, str. 22, 23

https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/npoia-bbplus-kp-4/mobile/index.html#p=24



karty pracy, książki pomarańczowe, cz. 5, str. 8, 9

https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/oa_kp_5_5/mobile/index.html#p=10


6. Karty pracy dla chętnych:


Powodzenia!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.